Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

3536215 gości

aktualności

Ogłoszenie wyników naboru nr 1/2024

Informujemy, że dnia 3 lipca 2024 roku Rada KST-LGD na posiedzeniu podjęła uchwałę nr 4/2024 zatwierdzającą ostateczną Listę operacji wybranych w ramach naboru 1/2024. Protokół, uchwałę oraz Listę operacji wybranych załączamy poniżej.

Główne założenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 - 2027

Opracowana przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność ma charakter wielofunduszowy, co oznacza, że działania współfinansowane będą przez różne EFSI: Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), Europejski Fundusz Społeczny PLUS (EFS+).

Dni Grodu Santok 2024 za nami!

16 czerwca 2024 r. wzięliśmy udział w corocznym wydarzeniu pn. Dni Grodu Santok. Trzydniowa impreza obfitowała w wiele atrakcji, od wykładów poświęconych kulturze pogańskiej i chrześcijańskiej zaczynając, a na pełno kontaktowych walkach rycerskich kończąc.

Konferencja LEADER w Zakopanem

W dniach 18 – 20 czerwca 2024 r. przedstawiciele Lokalnych Grupa Działania z całej Polski wzięli udział w Konferencji LEADER: osiągnięcia , wyzwania, możliwości. Spotkania z przedstawicielami grup z całego kraju były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów oraz czerpania inspiracji do dalszej pracy na rzecz naszych lokalnych społeczności.

Ogłoszenie wyników naboru nr 1/2024

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy wyniki naboru nr 1/2024 z zakresu Infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej. Załączamy protokół z posiedzenia Rady Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania dotyczący oceny i wyboru operacji oraz listę operacji zgodnych z ogłoszeniem naboru wniosków o przyznanie pomocy i LSR oraz listę operacji wybranych ze wskazaniem, które z operacji mieszczą się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu o naborze.

Trwa konkurs „Działaj Lokalnie 2024”

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie grantowym „DZIAŁAJ LOKALNIE 2024”. Konkurs przeznaczony jest dla organizacji i instytucji, jak również grup nieformalnych mających siedzibę na terenie gmin: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Krzeszyce, Lubniewice, Lubiszyn, Ośno Lubuskie, Santok, Sulęcin, Torzym.

Posiedzenie Rady Stowarzyszenia KST-LGD

Informujemy, że dnia 11 czerwca 2024 r. o godzinie 15:30 odbędzie się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania w sprawie oceny wniosków z naboru nr 1/2024 na poddziałanie 1.

Informacja

Informujemy, że w dniu 31 maja 2024 r. biuro Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania będzie zamknięte. Wszelkie pytania dotyczące trwającego naboru wniosków z Działaj Lokalnie 2024 można konsultować telefonicznie z Koordynatorem Działaj Lokalnie - Iloną Wojciechowską pod nr 784 495 003.

Rajd Rowerowy w ramach projektu współpracy Lubuskie na bis

Reprezentacja naszego stowarzyszenia w osobach wiceprezesów Wiesia Wiśniewskiego i Mariusza Florczaka uczestniczyła w sobotę 25 maja w podsumowaniu projektu współpracy siedmiu LGDów z naszego województwa w Skokach pod Międzyrzeczem. Okazją do spotkania było nie tylko omówienie i wymiana doświadczeń, dzięki którym nasi mieszkańcy i turyści skorzystają m.

Szkolenie w ramach naboru nr 1/2024

W dniu 21 maja 2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sulęcinie odbyło się szkolenie dla przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych. Szkolenie dotyczyło aplikowania o środki w ramach ogłoszonego przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania naboru nr 1/2024 dla przedsięwzięcia 1.

Ogłoszenie o naborze wniosków nr 1/2024

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania ogłasza nabór nr 1/2024 dla przedsięwzięcia 1.2.1 INFRASTRUKTURA TURYSTYCZNA LUB REKREACYJNA LUB KULTURALNA. Ogłoszenie oraz niezbędne załączniki znajdują się poniżej oraz w zakładce NABORY WNIOSKÓW.

Wycieczka do Berlina

W dniu 20 kwietnia 2024 r. zorganizowaliśmy jednodniową wycieczkę do Berlina dla członków Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż fragmentów muru berlińskiego wzdłuż ulicy Mühlenstraße, na której znajduje się East Side Gallery, nazywana najdłuższą na świecie galerią sztuki na świeżym powietrzu.

Składka członkowska na rok 2025

Szanowni Członkowie Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania, zgodnie z uchwałą nr 9/2024 Walnego Zebrania Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania z dnia 22 lutego 2024 r.

UWAGA, zmiana pracy biura

Informujemy, że dnia 29 marca 2024 r. (piątek) biuro Stowarzyszenia KST-LGD będzie nieczynne z powodu urlopów pracownikow. Zapraszamy do biura od wtorku, tj. 2 kwietnia.

Gala Działaj Lokalnie 2023

W dniu 22 lutego 2024 r. na Ośrodku Zielony Cypel w Lubniewicach odbyło się spotkanie podsumowujące kolejną edycję programu Działaj Lokalnie 2023. Podczas spotkania Grantobiorcy zaprezentowali swoje projekty, a prezes Ilona Wojciechowska wręczyła upominki i podziękowania dla Realizatorów projektów.

Umowa ramowa na lata 2023 – 2027 podpisana!

Informujemy, że w dniu 26 stycznia 2024 r. w siedzibie Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania podpisaliśmy Umowę o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027.

Zmiana pracy biura.

Informujemy, że dnia 29 grudnia 2023 r. biuro nie będzie czynne z powodu urlopów pracowników. Zapraszamy do wizty w biurze od 2 stycznia 2024 r.

Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2021-2027

Z przyjemnością informujemy, że nowa Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2021-2027 została oceniona przez Urząd Marszałkowski. Czekamy na podpisanie umowy. Realizację LSR rozpoczniemy już po nowym roku. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznnaia się z nową Strategią.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW NABORU NR 1/2023

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy wyniki naboru nr 1/2023 dot. podejmowania działalności gospodarczej. Załączamy protokół z posiedzenia Rady Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania dotyczący oceny i wyboru operacji, uchwały oraz listę operacji zgodnych z ogłoszeniem naboru wniosków o przyznanie pomocy i LSR oraz listę operacji wybranych ze wskazaniem, które z operacji mieszczą się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu o naborze.

II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO EXPO

ŚWIĘTO NGO I SPOŁECZNIKÓW - II OGÓLNOPOLSKIE TARGI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NGO-EXPO UWAGA!!! UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA DLA LUBUSKICH NGO ORAZ SPOŁECZNIKÓW! Już w czerwcu odbędą II Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO. Drugą edycję targów NGO-EXPO zaplanowano na 29-30 czerwca.

Składka członkowska na 2024 rok

Szanowni Członkowie Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania, zgodnie z uchwałą nr 5/2023 Walnego Zebrania Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania z dnia 24 marca 2023 r.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NR 1/2023

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych - Loklana Grupa Dzialania ogłasza nabór nr 1/2023 dla przedsięwzięcia 1.1.1. Podejmowanie działaności gospodarczej. Ogłoszenie oraz niezbędne załączniki znajdują się poniżej oraz w zakładce NABORY WNIOSKÓW.

UWAGA! UWAGA! Koła Gospodyń Wiejskich! przekazujemy informację o nowym terminie tj. 31 marca br.

Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich Zabawa, koncerty, telewizja, wieka estrada a przede wszystkim najlepsza atmosfera oraz zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich – to główni bohaterowie Festiwalu „Polska od Kuchni” Ta wyjątkowa i niepowtarzalna trasa jedzie w Polskę już po raz trzeci! Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski.

Raport z ewaluacji zewnętrznej do 2023

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy proces monitoringu naszej działalności do roku 2023, Przedstawiamy Państwu raport, w którym zawarte są wnioski i rekomendacje. Wszystkim beneficjentom, mieszkańcom i członkom stowarzyszenia serdecznie dziękujemy za udział w ankietach i bezpośrednich rozmowach.

Ankieta - efektywność pracy biura grudzień 2022

Szanowni Państwo, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety, dzięki której możliwe będzie uzyskanie informacji nt. poziomu wdrażania LSR, sposobu przekazywania informacji oraz pracy i funkcjonowania samego Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania.

POSIEDZENIE RADY STOWARZYSZENIA 9.11.2022r.

Dnia 9 listopada 2022 r. o godzinie 16:00 odbędzie się posiedzenie Rady Stowarzyszenia KST-LGD dotyczące zatwierdzenia ostatecznej Listy operacji wybranych do dofinansowania i operacji, które mieszczą się w limicie środków wskazanych w ogłoszeniu o naborze nr 2/2022.

ZAPROSZENIE DO KONSULTACJI SPOŁECZNYCH LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU 11.10.2022 r.

W związku z realizacją projektu współpracy z większą niż przewidywaliśmy liczbą partnerów w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 zaszła konieczność dokonania zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Zaproszenie na spotkanie w ramach prac nad nową strategią

Uwaga! 4 października 2022 r. od godziny 16.30 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Sulęcinie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, OSP, Kół Gospodyń Wiejskich, fundacji, klubów sportowych, nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli, dyrektorów bibliotek i Domów Kultury na spotkanie focusowe poświęcone analizie potrzeb rozwojowych i potencjału naszego obszaru.

Działamy razem - analiza potrzeb mieszkańców.

DZIAŁAMY RAZEM! Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie na przygotowanie nowej strategii dla obszaru działania Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania, czyli dla gmin: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Krzeszyce, Lubiszyn, Lubniewice, Ośno Lubuskie, Santok, Sulęcin i Torzym.

Prośba o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej Lokalnej Strategii Rozwoju realizowanej przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania w latach 2014- 2022

Drogi Mieszkańcu, prosimy o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej Lokalnej Strategii Rozwoju realizowanej przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania w latach 2014- 2022. Celem wypełnienia ankiety jest poznanie Państwa opinii na temat efektów naszych działań podejmowanych na rzecz rozwoju 10 gmin: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Krzeszyce, Lubiszyn, Lubniewice, Ośno Lubuskie, Santok, Sulęcin, Torzym.

Zaproszenie na spotkania warsztatowe ,,Decydujmy Razem"

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkania warsztatowe ,,Decydujmy Razem". Zbierzemy od Państwa informacje, które zostaną umieszczone w Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Zapisy z tego dokumentu będą podstawą do przyznawania dofinansowania Państwa działań w latach 2024 – 2027.

1234567»

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij