Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

3500478 gości

Galeria osobowości

Osobowości z gminy Santok

Jerzy Gąsiorek (Gąsior) Artysta-plastyk i poeta Z Santokiem związany jest od lat jako właściciel wieży widokowej widocznej z każdego miejsca i obecnej na każdej pocztówce. Urządził tam swoją pracownię, a także miejsce spotkań przyjaciół.

Osobowości z gminy Ośno Lubuskie

Alfreda Andrejek Działalność społeczna Od dawna jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Świniarach, gdzie mieszka. Dzięki kobietom mała wieś Świniary zawsze jest obecna i często wyróżniana na dożynkach gminnych oraz podczas innych form prezentacji na terenie gminy.

Osobowości z gminy Lubniewice

Beata Frontczak rękodzieło artystyczne Artystyczną duszę Beata Frontczak wykazywała już od szkolnych lat, gdy tańczyła w zespołach szkolnych lub śpiewała. Teraz też chodzi jej po głowie reaktywowanie zespołu tanecznego, więc może niebawem oglądać będziemy jej dokonania jako instruktorki, ale teraz panią Beatę lubniewiczanie podziwiają ze względu na dzieła jej rąk.

Osobowości z gminy Kłodawa

Anna Buczma Cyklistka i fotograf Pani Anna z wykształcenia jest ekonomistką, ale do Galerii Osobowości wpisujemy ją ze względu na rozliczne, pasjonujące zainteresowania. Realizuje się w wielu dziedzinach sportowych: jazda na rowerze, kajaki, żeglarstwo, narciarstwo zjazdowe, jazda konna, wędrówki po górach, jazda na łyżwach.

Osobowości z gminy Lubiszyn

Zdzisław Butrym Rzeźbiarz w drewnie Pan Zdzisław obliczył, że rzeźbi już blisko 40 lat. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach: w Poznaniu, Gorzowie, Sulęcinie, Bogdańcu i jeszcze innych miejscowościach. Zdaniem pana Zdzisława dawniej było większe zainteresowanie rzeźbą ludową, organizatorzy różnych imprez chętniej zapraszali twórców ludowych, nawet opłacali koszty transportu i przejazdu.

Osobowości z gminy Deszczno

Jadwiga Czerwczak Pasjonatka naturalnego rolnictwa i nie tylko Na Ziemię Lubuską Jadwiga i Marek Czerwczakowie przyjechali z południa Polski po ukończeniu studiów na wydziale leśnictwa. W 2000 roku we wsi Kiełpin założyli gospodarstwo, które zdecydowali się prowadzić inaczej niż sąsiedzi-rolnicy.

Osobowości z gminy Bogdaniec

Janina Mirosława Cytlak Działalność społeczna „…Pomagam, bo kocham ludzi, przepadam za dziećmi i wszystko robię z myślą o nich, by żyło się im lepiej, szczęśliwiej, by rozwijały się na chwałę Pana, dawały nadzieje na zmianę na lepsze.

Osobowości z gminy Łagów

Ryszard Bryl regionalista Urodził się w Łagowie i choć czasowo mieszka w Zielonej Górze, myślą i sercem stale przebywa i pracuje dla swojej rodzinnej miejscowości. Troszczy się o zabytkowe obiekty, propaguje wiedzę o przeszłości Łagowa.

Osobowości z gminy Sulęcin

Maciej Barden kompozytor, autor tekstów, aranżer, wokalista Maciej Barden śpiewa od najmłodszych lat. Kocha ballady, piosenki romantyczne, spokojne, ale z sensem. Skomponował ponad 200 piosenek, z których 42 ukazały się na trzech płytach oraz nagrał trzy teledyski.

Osobowości z gminy Krzeszyce

Małgorzata Bamber Dopiero będzie mieszkanką Brzozowej, a już zyskała sympatię i zaufanie mieszkańców tej miejscowości jako prezes stowarzyszenia ,,Ludzie lasu". Pomimo krótkiego okresu działania stowarzyszenie ma już sporo dokonań na koncie.

Osobowości z gminy Torzym

Jan Bedynek kolekcjoner militariów Tę pasję Jan Bedynek odkrył w sobie stosunkowo niedawno, ale jego zbiory już są bardzo ciekawe. Jest miłośnikiem militariów z czasów II wojny światowej. Posiada okazałą kolekcję ciekawych pamiątek: od medali Virtutti Militari, którymi odznaczani byli jego przodkowie, przez własne wykopaliska z terenów Torzymia i okolic (nawet z własnego ogródka), skończywszy na darach ofiarowywanych przez ludzi wspierających jego działania i dzielących się przedmiotami, które dla p.
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij