Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków w ramach działania "wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji".

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: postęp w realizacji sprawnego wdrażania LSR.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych Lokalna Grupa Działania

69-200 Sulęcin, ul. Lipowa 20D, tel. 505 318 320, rodzinnyraj@gmail.com

stronę odwiedziło

3417847 gości

aktualności 2007 - 2013

Zapraszamy mikroprzedsiębiorców na szkolenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych aplikowaniem o wsparcie mikroprzedsiębiorstw do wzięcia udziału w szkoleniu pt. ,,Zasady uzyskania wsparcia w na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju", które odbędzie 3 września br.

Posiedzenie Rady i Nadzwyczajne Walne Zebranie!!!

Dnia 6 września 2010 r. (poniedziałek) o godz. 15:30 odbędzie się Posiedzenie Rady, a o godz. 16:00 Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania. Zwołanie posiedzenia i zebrania podyktowane jest koniecznością naniesienia zmian w Regulaminie Rady i Lokalnej Strategii Rozwoju.

Jarmark Smakosza za nami

W sobotę (21 sierpnia) przy Muzeum Techniki i Kultury Wiejskiej w Bogdańcu odbył się Jarmark Smakosza, który jest największą imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie Kaina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania. Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej gmin członkowskich i przybywa wielu amatorów pysznego jedzenia.

Legendy w Torzymiu

STOWARZYSZENIE KRAINA SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA zaprasza na ,,Podwieczorek w zamku Winningów”, który odbędzie się 5 września 2010 od godziny 15.00 na dziedzińcu Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego. W programie przewidujemy: 1. teatrzyk cieni przedstawiający legendę o Torzymiu, 2.

III Jarmark Smakosza

21 sierpnia 2011 r. na boisku sportowym w Lubiszynie odbędzie się III edycja Jarmarku Smakosza, w którym udział wezmą przedstawiciele gmin członkowskich KST - LGD. W programie przewidziano m.in. konkurs kulinarny o Znak Jakości Szlaku Smakosza oraz Małą Szkołę Gotowania, czyli zajęcia i konkursy dla najmłodszych.

Nabór ogłoszony

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 tj. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj.

Nadzwyczajne Walne Zebranie!

Dnia 29 czerwca 2010 r. (wtorek) o godz. 15:30 odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania. Zwołanie zebrania podyktowane jest koniecznością naniesienia zmian do Lokalnej Strategii Rozwoju zgodnie z wytycznymi z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Wyniki naboru wniosków

5 lipca 2011 r. zakończył się nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację operacji z zakresu „Odnowa i rozwój wsi”, „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” i tzw.

Umowa na funkcjonowanie LGD podpisana !!!

2 kwietnia 2010 r. Zarząd Krainy Szlaków Turystycznych - Lokalnej Grupy Działania podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze umowę o przyznanie pomocy w ramach działania "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" na 2010 rok w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Walne Zebranie

W dniu 24.03.2010 r. odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia ,,Kraina Szlaków Turystycznych - Lokalna Grupa Działania'. Poniżej załączamy protokół wraz z załącznikami.

Wyniki konkursów

W dniu 06.05.2010 r. w Sulęcinie obradowała Rada LGD, która wybrała projekty do realizacji w ramach działań: ,,Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" i ,,Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". Poniżej zamieszczamy listy operacji, które otrzymały dofinansowanie.

Projekt współpracy gotowy

13 maja w Świebodzinie przedstawiciele Stowarzyszenia KST-LGD oraz „LGD Działaj z Nami” podpisali Umowę Partnerską w sprawie współpracy przy realizacji projektu pod tytułem: „Lubuskie – ukazujemy bogactwo turystycznie urozmaiconego regionu”. Wdrażanie projektów współpracy jest jednym z działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 i ma na celu realizację wspólnych przedsięwzięć w ramach współpracy międzyregionalnej lub międzynarodowej.

Nie taki Bazyliszek straszny...

11 maja w świetlicy wiejskiej w Smogórach zgromadziło się ok. 150 mieszkańców wsi, okolic i zaproszonych gości. Wszyscy przybyli na spotkanie z cyklu „Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych…” zainicjowane przez Stowarzyszenie KST-LGD.

I po strachu...

W ubiegły piątek w Deszcznie odbyło się spotkanie z duchami, olbrzymami i rusałkami. Spotkanie przygotowała Kierownik Gminnej Biblioteki, Pani Katarzyna Misian, która była także autorką ciekawej, momentami przerażającej scenografii. Organizatorzy zadbali nawet o "najprawdziwsze" duchy, które pojawiły się przy przedstawianiu legendy o duchach grających w kręgle w kościele w Deszcznie.

Legendy w Domu Joannitów

Odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy Krainę Szlaków Turystycznych…”. Celem spotkań jest opracowanie i wytyczenie szlaku legend oraz wydanie publikacji z wybranymi legendami jedenastu członkowskich gmin naszego Stowarzyszenia. Czwartkowe spotkanie ( w dniu 15 bm.

«1234567

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij