Projekt współpracy gotowy

(opublikowano: Środa 2 czerwca 2010)

13 maja w Świebodzinie przedstawiciele Stowarzyszenia KST-LGD oraz „LGD Działaj z Nami” podpisali Umowę Partnerską w sprawie współpracy przy realizacji projektu pod tytułem: „Lubuskie – ukazujemy bogactwo turystycznie urozmaiconego regionu”.

Wdrażanie projektów współpracy jest jednym z działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 i ma na celu realizację wspólnych przedsięwzięć w ramach współpracy międzyregionalnej lub międzynarodowej. Beneficjentami działania mogą być Lokalne Grupy Działania wybrane do realizacji lokalnej strategii rozwoju. Współpraca może mieć pozytywny wpływ na ugruntowanie lub zmianę wizerunku obszaru objętego strategią, a poprzez zaangażowanie we współpracę lokalnej społeczności, wpłynąć na jej identyfikację z obszarem i rozwój lokalnego patriotyzmu.

Dla działania przewidziany jest limit pomocy wynoszący 3 zł na mieszkańca zameldowanego na pobyt stały na obszarze objętym LSR wg stanu na dzień 31 grudnia 2006 r.., przy czym na przygotowanie projektu współpracy w ramach tego limitu może zostać wykorzystane nie więcej niż 1 zł.

Projekt współpracy Stowarzyszenia KST-LGD oraz „LGD Działaj z Nami” będzie polegać na realizacji następujących celów:
- cel ogólny: "Promocja północno-wschodniej części województwa lubuskiego, rozwój turystyki na tym terenie oraz zwiększenie atrakcyjności jej wykorzystania do 31 grudnia 2013 roku",

- I-wszy cel szczegółowy: "Promocja i rozwój turystyki północno- wschodniej części województwa lubuskiego poprzez utworzenie do 31 grudnia 2012 roku strony internetowej będącej bazą informacji turystycznej dla tego obszaru",

- II-gi cel szczegółowy: "Zwiększenie atrakcyjności walorów turystycznych północno-wschodniej części województwa poprzez wyznaczenie do 31 grudnia 2013 roku co najmniej czterech szlaków turystycznych na tym obszarze",

- III-ci cel szczegółowy: "Promocja walorów turystycznych północno-wschodniej części województwa lubuskiego poprzez marketing projektu współpracy, w tym :opracowanie i wydanie 2000 egzemplarzy albumu, 4000 egzemplarzy mapy, oraz udział w co najmniej 4 imprezach targowych do 31 grudnia 2013".

Projekt współpracy będzie realizowany od 01 czerwca 2010 r. do 31 grudnia 2013 r. w oparciu o budżet wysokości 597 215,00 zł na obszarze 25 gmin, tj.: Bledzew, Bogdaniec, Deszczno, Dobiegniew, Drezdenko, Kłodawa, Krzeszyce, Lubiszyn, Lubniewice, Lubrza, Łagów, Międzyrzecz, Ośno Lubuskie, Przytoczna, Pszczew, Santok, Skąpe, Skwierzyna, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie, Sulęcin, Szczaniec, Świebodzin, Torzym, Zwierzyn.