Wyniki X edycji programu "Działaj Lokalnie"

W X edycji Programu „Działaj Lokalnie” do Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania wpłynęło 14 projektów, z czego 6 uzyskało dofinansowanie. Cztery zostaną zrealizowane na terenie Powiatu Gorzowskiego, a dwa na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Komisja Grantowa, w skład której weszło 6 osób reprezentujących różne środowiska, oceniała projekty  pod względem kryteriów, które uwzględniały założenia programowe takie jak:

-  współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,

- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,

- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,

- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,

- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,

- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych  - Lokalna Grupa Działania po raz drugi przyznała dotacje w ramach konkursu „Działaj Lokalnie”, gdyż od 2015 r. jest częścią ogólnopolskiej sieci Ośrodków Działaj Lokalnie, których zadaniem jest organizacja konkursu oraz animowanie okolicy, a także zachęcanie do podejmowania aktywności obywatelskiej na rzecz dobra wspólnego.

Szczególne podziękowania kierujemy do Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim oraz Ośrodka Kormoran z Sulęcina, dzięki którym wzrosła pula środków finansowych na granty.

Wybranym do dofinansowania organizacjom gratulujemy i życzymy udanej realizacji projektów.