RUSZA KONKURS DZIAŁAJ LOKALNIE 2021

Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania, ogłasza kolejną edycję Programu Działaj Lokalnie. Wnioski do Działaj Lokalnie 2021 należy składać wyłącznie poprzez generator wniosków dostępny na stronie www.dzialajlokalnie.pl i www.kst-lgd.pl.

W Programie  „Działaj Lokalnie -2021” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i przewidują działania zmniejszające negatywne skutki epidemii. Te negatywne skutki mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Mogą też dotyczyć różnych form społecznego zaangażowania, np.: konieczność zastąpienia działań edukacyjnych ze świata realnego, przeniesienia ich do przestrzeni online. Uprawnione do wnioskowania będą organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, w imieniu których wniosek złoży organizacja . Wnioski mogą być składane przez Wnioskodawców działających na terenie 10 gmin: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok, Krzeszyce, Lubniewice, Sulęcin, Torzym, Ośno Lubuskie. Będzie można ubiegać się o dotację do 6.000zł. Wkład własny – 25% wartości wnioskowanej dotacji w tym: 5% wkład finansowy (środki realizatora na pokrycie kosztów projektu) oraz resztę: wkład niefinansowy (np. praca wolontariacka na rzecz projektu, użyczenie sali, przekazane rzeczy). Dotowane projekty będzie można realizować od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku.

Termin naboru wniosków: 17.05 – 18.06.2021 r.

Pula środków: 29 700,00 zł. Pula środków może ulec zmianie.

Do pobrania:

1. REGULAMIN KONKURSU 2021, w którym znajdziesz więcej szczegółów.

2. WZÓR WNIOSKU DL 2021 w wersji papierowej do zapoznania się z wymaganymi opisami

3. KARTA OCENY FORMALNEJ 2021, w której znajdziesz konieczne wymagania do spełnienia, by wniosek mógł być oceniony.

4. KARTA OCENY MERYTORYCZNEJ 2021, z której dowiesz się za co możesz uzyskać punkty

5. PREZENTACJA DLA GRANTOBIORCÓW, z której dowiesz się wszystkiego o Programie