Fotorelacja ze spotkania "U Pani Hani w ogrodzie..."

(opublikowano: Piątek 20 lipca 2018)

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania od kwietnia br. uczestniczy w projekcie pn. Akademia Umiejętności Animatora LGD realizowanym przez Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich. W ramach projektu chętni uczestniczy zobowiązali się do przeprowadzenia na swoim terenie inicjatywy z zakresu animacji w lokalnych społecznościach. Stowarzyszenie KST-LGD realizuje zadanie we wsi Rybakowo poprzez organizację cyklu spotkań pn. „Sąsiedzkie spotkania w ogrodzie…”, mającego na celu integrację mieszkańców oraz pobudzenie do działania na rzecz swojej miejscowości. W ramach cyklu zaplanowano 5 spotkań, z czego 4 w ogrodach mieszkańców Rybakowa. Spotkania odbywają się co tydzień, w środy o godzinie 17tej.

Spotkanie, które odbyło się 18 lipca br. "U Pani Hani w ogrodzie..." można by nazwać "W tajemniczym ogrodzie". Obszerny teren, obsadzony niespotykaną roślinnością skrywa wolierę z pawiami, zagrodę z przepiórkami, basen z żółwiami, dostojnie stąpające koty i urocze szczeniaki od hałaśliwej Bajki. Ukryte wśród zieleni ścieżki łączą się ze sobą i prowadzą w odległe rejony ogrodu.
Mimo deszczowej pogody nie zabrakło chętnych do zwiedzenia ogrodu Pani Hani. Humory dopisywały, ale założę się, że nikt nie zapamiętał nazw tych wszystkich otaczających nas roślin.
Haniu, dziękujemy za gościnę i życzymy dalszych pomysłów na uatrakcyjnienie tego "tajemniczego ogrodu".

Działanie współfinansowanie jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020